GERMANIA

Kód: MAK06
380 Kč 380 Kč bez DPH
Skladem (153 ks)

GERMANIA, kniha. Vtipné a svérázné převyprávění dějin německého národa.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vtipné vyprávění o fascinující zemi, které nebylo vždy lehké býti sousedem.

510 stran, měkká vazba

Existuje mnoho důvodů, proč se nechat okouzlit Německem, ať jsou to jeho lesy, architektura nebo pohádky, nemluvě o dějinách či zálibě jeho obyvatel ve velmi zvláštním jídle. Německy mluvící země nám byly po staletí souputníky, v dobrém i zlém ovlivňovaly naše dějiny a jsou nám bližší než kterékoli jiné země světa. Pohled Simona Windera je pohledem Brita, který dějiny tohoto národa vidí trochu z jiného úhlu.

Germania je osobitým průvodcem po regionech, které autor miluje a obdivuje. Živým jazykem líčí minulost Německa od jeho počátků až po zrod moderního německého státu. Kniha je svérázným převyprávěním evropských dějin a současně i nadšeným pohledem na skryté zázraky Německa.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.5 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LT Avatar autora | 18.11.2022
Kniha Germania nadchne snad každého, kdo prožil nějaký čas v Německu, včetně historiků a germanistů se smyslem pro humor. Britskému autorovi Simonu Winderovi se podařilo zachytit genia loci řady míst v Německu a vtáhnout do něj čtenáře s pomocí výtvarných děl, hudby, literatury, gastronomie i osobních prožitků poutníka německou krajinou. Dokázal vtipně rozklíčovat na první pohled geograficky i historicky nepřehlednou, různorodou spleť politických útvarů a jejích protagonistů na území dnešního Německa od 10. do 20. století, s přesvědčivou znalostí historie jejich vzájemných vztahů i vztahů k sousedním zemím. Autorův suchý anglický humor a ironii si čtenář může vychutnat díky bezvadnému překladu Evy Křístkové. Originální a osobitý příběh německých dějin zprostředkovaný Simonem Winderem je skvělým nakladatelským počinem brněnského nakladatelství Map Cards v roce 2022.