PO ČICHU

Kód: MAK20
580 Kč 580 Kč bez DPH
Skladem (>500 ks)
Kniha, pevná vazba, 256 stran.
Autor: Bill Hansson
Překladatelka: Helena Mirovská
Ilustrace a obálka: Katarina Kratochvílová
 

Čich je jedním z nejméně probádaných smyslů, a přesto je důležitou součástí našeho světa. Vydejte se s námi na pestrou přehlídku nosů, na cestu do úžasného světa čichu. Dozvíte se odpovědi na mnoho pozoruhodných otázek:
Proč nejvýznamnější lidský feromon vytvářejí matky a jak to, že si náklonnost k určitým vůním vytváříme už v děloze? Vydává naše tělo veselé a vyděšené pachy? Kdy a jak se z vůně stává smrad? Dokážeme zjistit, jak souvisí ztráta čichu s Alzheimerovou či Parkinsonovu chorobou? Anebo proč někteří hnízdící ptáci voní jako mandarinky a zdalipak cítí ryby rybinu? A mají čich i rostliny?

Profesor Bill Hansson je předním odborníkem na čich a zároveň ředitelem Institutu Maxe Plancka pro chemickou ekologii. Provede vás fascinujícím světem vůní dnešních, minulých i těch příštích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Úryvek z knihy (str. 15):

Kdybyste se procházeli po ulici před tisícem let, pravděpodobně byste zakoušeli naprosto jiné smyslové vjemy než dnes. V roce 1022 byste kolem sebe neviděli auta, letadla ani lodě. Možná ani žádnou silnici v dnešním slova smyslu. Svět by byl bezpochyby mnohem klidnější, možná až téměř tichý.

To jsou sluchové a zrakové vjemy, ale co čichové? Čich má mnoho různých úrovní. Voní dnes naše prostředí a my samotní jinak, než tomu bylo před tisíci lety? Nebo třeba před sto lety? Jak přesně se za tu dobu proměnilo aroma v našem okolí? Jak jsme k proměnám „pachové krajiny“, komplexního prostředí vůní a pachů kolem nás, přispěli my lidé? Změnil se za tu dobu i náš vlastní pach a vnímání pachů? Jak náš čich ovlivnila lidská činnost? Čemu za takové změny u lidí i zvířat vděčíme?

1 svet hmyzu                             3 jak to bylo s vlky (1)

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.8 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.