Balíček GERMANIA + DANUBIA

Kód: 6123
690 Kč 627,27 Kč bez DPH
Skladem (17 ks)

Výhodný balíček 2 knih, autor Simon Winder.

Detailní informace

Detailní popis produktu

GERMANIA

Překlad: Eva Křístková

510 stran, měkká vazba

Existuje mnoho důvodů, proč se nechat okouzlit Německem, ať jsou to jeho lesy, architektura nebo pohádky, nemluvě o dějinách či zálibě jeho obyvatel ve velmi zvláštním jídle. Německy mluvící země nám byly po staletí souputníky, v dobrém i zlém ovlivňovaly naše dějiny a jsou nám bližší než kterékoli jiné země světa. Pohled Simona Windera je pohledem Brita, který dějiny tohoto národa vidí trochu z jiného úhlu.

Germania je osobitým průvodcem po regionech, které autor miluje a obdivuje. Živým jazykem líčí minulost Německa od jeho počátků až po zrod moderního německého státu. Kniha je svérázným převyprávěním evropských dějin a současně i nadšeným pohledem na skryté zázraky Německa.

 

DANUBIA

Překlad: Eva Křístková

590 stran, měkká vazba

Po staletí se většina Evropy nacházela v rukou velmi svérázného rodu Habsburků. Jako proměnlivá směsice mágů, ztřeštěnců, melancholiků, nudných patronů, hudebníků a válečníků se dokázali vypořádat – šťastnou náhodou, úskoky i prostou paličatostí – s jakýmkoli množstvím nepřátel, až se nakonec v roce 1918 sami museli poroučet. Ze svých nejvýznamnějších útočišť na Dunaji vládli většině střední Evropy i Německu a všude jinde významně zasahovali – dějiny Evropy jsou bez nich nepředstavitelné.

Čtenáře, kteří již objevili přirozené nadání Simona Windera vyprávět nádherné historky o střední Evropě v jeho předcházející knize Germania, jistě potěší excentrické a fascinující příběhy o Habsburcích a jejich světě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Hmotnost: 1.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: